Dřevoprodej online a kamenná prodejna

Chystáte se k nám na prodejnu? Přečtěte si informace o dočasné objížďce. 

5 důvodů proč volit obložení stěn ze dřeva

Vloženo: 19. 12. 2022

Plánujete se přestěhovat nebo přemýšlíte o rekonstrukci? Napadlo vás, jak byste mohli ozvláštnit stěny vašeho domova? V tomto článku se dočtete, proč byste měli zvážit obložení stěn ze dřeva.

1) Skvělé izolační vlastnosti

Kromě toho, že dřevěné obložení vyvolává pocit útulného, teplého domova, je také přirozeným izolantem, který udržuje domov v létě chladný a v zimě teplý. Dřevo pomáhá udržovat v místnosti příjemnou teplotu a hřejivé pohodlí.

Příjemná teplota a hřejivé pohodlí.

Výborně dokáže také odizolovat hluk z vedlejší místnosti a naopak. Váš interiér bude akusticky zabezpečen, protože obložení zabrání úniku zvuku do zbytku domu a váš pokoj si udrží klidné soukromí.

2) Chrání povrch stěn

Dřevěné obložení vám pomůže vyřešit problém s namáhanými stěnami, zejména pokud doma máte zvířecí mazlíčky nebo malé děti. Kvalitně provedené obklady ze dřeva vydrží desítky let, protože odolávají mechanickému poškození, vlhkosti i prachu.

Obložení se snadněji udržuje, postačí jednou za čas provést vizuální kontrolu, případně dřevo ošetřit nátěrem pomocí přírodních produktů na bázi olejů a vosků, které:

  • se snadno nanáší, 

  • ochrání vaše zařízení před deformací a praskáním, 

  • zvýší jeho konstrukční odolnost, 

  • lehce se restaurují, 

  • mají dobrou penetraci a zároveň umožní dřevu dýchat.

▸ Nabídku vhodných interiérových barev a olejů najdete zde.

3) Snadná instalace

Široká paleta typů dřevěného obložení vám umožní vybrat si pro váš domov skutečně jedinečný vzhled a instalaci zvládne každý šikovný kutil.

Dřevěné obklady vyžadují méně přípravných prací ve srovnání s tapetami nebo výmalbou. Důležité je provést povrchovou úpravu palubek před instalací a poskytnout jim ochrannou funkci proti mechanickému poškození či znečištění.

Dalším krokem je důkladná příprava stěny, aby byla rovná. Je také dobré mít vhodné nástroje a zkušenosti pro instalaci panelů do neobvykle tvarovaných prostor, kde je zapotřebí myslet například na výřezy pro kabely.

Obkladové palubky, které plánujete použít, ponechte několik dní v místnosti, aby se dřevo přizpůsobilo vlhkosti v prostoru. Tímto zamezíte případným změnám, neboť dřevo je organický materiál.

Vhodnými jsou palubky z borovice, sibiřského modřínu, severského smrku, ale hodí se také buk, dub či jasan.

Fotografie: Obkladové palubky ISPAS

4) Krásný vzhled

Jedním z hlavních důvodů pro pořízení dřevěného obložení, je jejich vzhled. Oproti obyčejné bíle vymalované zdi, jsou krásné obklady ze dřeva opravdu bezkonkurenční. Dodají prostoru eleganci, estetickou přitažlivost a disponují mnoha praktickými výhodami.

Kromě zmíněných izolačních schopností oživíte prostory vašeho domova, přiblížíte se přírodě, získáte jedinečný kontrast a jeho správným rozložením můžete opticky zmenšit místnost nebo naopak.

5) Snadná údržba

Dřevo je odolný materiál a vydrží krásné mnoho let. To také platí u dřevěného obložení. Díky správné péči se nemusíte bát, že byste museli obklady měnit.

Povrchová úprava palubek před montáží poskytne dlouhodobou ochranu, kterou je dobré udržovat. Jednoduše dřevo vyčistěte hadříkem bez vláken a ošetřete přírodními produkty na dřevo vhodnými pro použití do interiéru, ideálně na bázi olejů a vosků, které jsou bezpečné pro lidi, zvířata i rostliny. Díky přirozené schopnosti odolávat nárazům, nebudete muset trávit čas opravami. 


Líbí Nelíbí
Hodnocení: 5.0/5 (počet hlasů: 4)

Výpočet plotovek na dřevěný plot [+ Kalkulačka online]

Vloženo: 19. 12. 2022

Pokud se chystáte stavět dřevěný plot svépomocí a nevíte si rady, jste tady správně. V tomto článku se dočtete jak na to, a také si s pomocí naší online kalkulačky snadno spočítáte, kolik materiálu budete pro stavbu plotu potřebovat.

Číst více

Masivní postele na míru - 5 důvodů, proč koupit postel u ISPAS

Vloženo: 19. 12. 2022

Pro výrobu našich dřevěných postelí používáme kvalitní masivní dřevo, nikoliv dýhy. Domácí montáž je snadná a co je ještě lepší, postele můžete opakovaně demontovat a smontovat. Vliv na kvalitu a pevnost spojů to mít nebude. Ptáte se proč? Pro jejich konstrukci používáme materiály větších tlouštěk a kvalitnější technologii spojů.

Přečtěte si níže, proč je dobré investovat do kvalitní postele z masivu a na to, proč jsou právě postele od nás tou pravou volbou přímo pro vás.

Číst více

Srovnání teras: hladká vs. drážkovaná

Vloženo: 19. 12. 2022

Terasa musí vzhledem ke svému umístění celoročně čelit nepřízním počasí, povětrnostním podmínkám i UV záření. Správnou volbou jejího povrchu a následnou možností jej efektivně ošetřovat, zajistíte vaší terase delší životnost. V našem článku najdete srovnání dvou typů teras, díky kterému porozumíte rozdílům a můžete se tak informovaně rozhodnout, jaká terasová prkna koupit.

Číst více