Dřevěná Podlaha ThermoJasan 15 x 100

Dřevěná Podlaha ThermoJasan 15 x 100

Popis produktu

Dřevěná thermo prkna z jasanu prošly speciální tepelnou (a 100% ekologickou) úpravou, která trojnásobně prodlužuje životnost dřeva. Ve srovnání s klasickými dřevěnými prkny jsou proto tvarově mnohem stabilnější ve vlhkém prostředí – nezpuchří, i kdyby byly zatopeny vodou, a bez problému odolají dřevokazným broukům, termitům a plísním. 

Jasan patří mezi tvrdá dřeva (podle Brinellovy stupnice tvrdosti se nachází kolem 65 MPa) a sám o sobě je velmi pevný. Thermo zpracováním při teplotách cca 212 °C ale získá doslova superschopnosti – jeho tvrdost se ještě zvýší a s přehledem zvládne vysokou zátěž a mechanické opotřebení. Ve velmi dobrém stavu vydrží více než 30 let.

Dřevěné parkety z thermojasanu vynikají netradičním barevným kontrastem a lze položit jak na běžný povrch, tak na podlahové topení.

Zajímavosti o jasanu:

Jedná se o mohutný strom dorůstající výšky až 40 m, který se pyšní pružným a velmi pevným dřevem. Běl jasanu je smetanové bílá až narůžovělá a jeho jádro má tmavě hnědou barvu, společně tak vytváří krásný kontrast.

Jasanové dřevo se dobře štípe, obrábí a leští, truhláři jej proto s oblibou používají pro výrobu nábytku, dýh a samozřejmě podlah a parket. Tím to ale nekončí, z jasanu vznikají také kvalitní lyže či sportovní nářadí do tělocvičny.

Tip: Thermowood vypadá skvěle nejen uvnitř domu, ale také v exteriéru v podobně terasových prken a dlaždic.

Kód: DREPOTHJSN15100ThermoWood Jasan

Cena za m2 1 936,00 Kč s DPH
Cena za m2: 1 600,00 Kč bez DPH
skladem Expedujeme ihned
Zvolte počet m2

Zeptejte se


Ohodnoťte tento produkt