Palivové brikety ze lnu (balení 10 kg)

Palivové brikety ze lnu (balení 10 kg)

Popis produktu

Hmotnost balení: 10 kg (s tolerancí ± 5%)

Rozměry balení: cca 450 x 200 x 150 mm

Počet briket v balení: 12 ks

Hmotnost brikety: cca 0,83 kg

Rozměry brikety: cca 150 x 110 x 65 mm

Surovina: dřevitá část stonků lnu, která se při obrábění surovin tvoří jako výrobní odpad.

Průměrná výhřevnost:    ≥ 17 MJ/kg

Obsah popela: cca 1,85 %

Obsah vody: cca 8,59 %

Skladování: palivo skladujte výhradně v suchu.

Palivové brikety ze lnu jsou ve srovnání s jinými druhy produktů pro vytápění levnější variantou. Jsou téměř stejné jako brikety rašelinové. K výrobě briket ze lnu se nepoužívá žádné lepidlo, což činí tento druh paliva ekologickým. Obsahují pouze lignin, který je přirozeně obsažen v buňkách rostlinného odpadu, a který se uvolňuje pod vysokým tlakem a zahříváním, díky čemuž jsou brikety velmi trvanlivé. Mají tak dobrou nákladovou efektivitu, návratnost energie a celkovou účinnost, že toto palivo můžete použít kdekoliv. Hodí se pro vytápění chat, domů, skladovacích, průmyslových a výrobních prostor, farem, skleníků, saun, železniční dopravy a dalších míst, kde jsou zařízení na tuhá paliva. Lze je také použít v továrních kotlích a elektrárnách. Je to skvělá alternativa uhlí a dřeva. Jsou vhodným palivem pro otevřená i uzavřená kamna na tuhá paliva s nízkou (přirozenou) trakcí, a také pro krby a kotle všech typů s ručním přikládáním.

Samotné brikety mají vysokou hustotu, může být skladována po dlouhou dobu za dodržení normálních podmínek. Jsou lisovány do klasického hranolovitého tvaru z čistého lněného odpadu vzniklého při výrobě lněných výrobků za použití vysokém tlaku. Tento produkt vám svojí kvalitou zaručí optimální palivo pro vaše spalovací zařízení. Během hoření palivové brikety ze lnu nejiskří, nestřílí, nevyhazují uhlíky a vytvářejí hladký, jasný a dlouhý plamen. Při hoření nevzniká žádný zápach, vzniká minimální množství kouře a po spalování nezanechávají téměř žádný popel. 

Velkou vyhodou briket ze lnu je cena nižší než u jiných paliv při stejně vysoké výhřevnosti, stálost teplot při spalování (doba hoření se pohybuje kolem 2 až 3 hodin v závislosti na přívodu vzduchu a druhu topeniště) a dlouhé doutnání při zachování stále vysoké teploty. S ohledem na vysokou výhřevnost kamna nenakládejte plná!

Srovnávací charakteristika výhřevnosti s jinými palivy:

       Druh paliva

     Výhřevnost,                  MJ/kg      

 Zbytkový popel,              %

Palivové brikety ze lnu

          17-22

             2

Palivové brikety ze dřeva

          17-20

            12

Uhlí

          17-21

            20

Pozitivním aspektem používání palivových briket ze lnu je jejich minimální vliv na životní prostředí při spalování ve srovnání s klasickými pevnými palivy při stejné výhřevnosti. Ve srovnání s uhlím má 15 krát nižší obsah popela (max 2.0 %), který lze použít jako minerální hnojivo. Emise síry je 0,032 %, což v žádném případě neznečišťuje ovzduší. 

Uvolňování CO2 při spalování jiných paliv ve srovnání s briketami ze lnu:

- uhlí má 50 krát vyšší;

- koks má 30 krát vyšší;

- zemní plyn má 15 krát vyšší.

Při použití palivových briket ze lnu si neznečistíte ruce ani oblečení, na rozdíl od uhlí a briket rašelinových. Jsou skladné a snadno se s nimi manipuluje. Brikety by neměly přicházet do kontaktu s vodou, před zvlhnutím je chrání recyklovatelná folie, do které jsou brikety baleny. Přirozená vlhkost či chlad jim neuškodí, nejlépe je uskladníte ve sklepě, zahradním domku či kůlně. Ideální jsou suché prostory, kde vydrží neomezeně dlouhou dobu. Při správném skladování životnost briket neomezená.

Kontaktujte nás 

   Zavolejte nám +420 606 792 360 nebo napište info@ispas.cz.

Kód: palivbriklenbaleni10kgBALENÍ - 12 briket

Cena 157,29 Kč s DPH
Cena za balení: 129,99 Kč bez DPH

Litujeme, produkt již není v nabídce.


Zeptejte se


Ohodnoťte tento produkt