Dřevoprodej online a kamenná prodejna

Teplejší domov za pár okamžiků – s našimi dřevěnými briketami! Nižší cena, vysoká výhřevnost.

Překližky

Překližky se vyrábí lepením z více vrstev loupaných dýh a díky tomu jsou tvrdé, pevné a velmi odolné. V Ispas.cz pro vás máme dřevěné překližky z břízy v různých provedeních. Najdete u nás překližky truhlářské a foliované (více o typech překližek najdete zde). Všechny typy překližek nabízíme v několika rozměrech a kvalitách, abyste si mohli zvolit tu nejlepší pro váš projekt.

Překližky Vám můžeme na požádání nařezat na formátovací pile.
Více info ZDE

Zobrazit více


Není zde co zobrazit, zkuste zrušit některý z filtrů zrušit všechny filtryTruhlářskou překližku využijete zejména pro výrobu nábytku (záda skříní a dna šuplíků), kuchyně nebo dveří, na dárkové obaly či dřevěné hračky a ozdoby.

Foliované, protiskluzové a vodovzdorné překližky najdou uplatnění jako bočnice přívěsných vozíků, jako podlaha na tribunách a pódiích a jako materiál k výrobě speciálních obalů. Skvěle se také hodí do venkovního prostředí, protože vydrží i drsnější zacházení a odolají vodě a mechanickému opotřebení. Výborné jsou rovněž pro vnitřní vybavení veřejných budov a veřejných prostředků - stěna z překližky poskytne bezpečí na letištích, nádražích, v tramvajích apod. Ačkoliv jsou lepeny minimálně ve třech vrstvách, mají relativně nízkou hmotnost. Tvarová stabilita a rozměrová stálost dělá z lehké překližky hojně využívaný materiál pro nejrůznější kutilské i stavební projekty. Frézování překližky umožňuje přizpůsobit desku konkrétním designovým a funkčním požadavkům, kterých docílíte také pomocí laserování či vrtání.

Způsob výroby, tedy samotné vrstvení překližky, kdy jsou na sebe vrstvy lepeny kolmo ke směru vláken, se podpoří struktura i síla překližky. Nedochází tak k jejímu ohýbání nebo borcení. Tímto způsobem se dají vytvořit desky velkých rozměrů se skvělou nosností a tloušťkou.