Truhlářská překližka

Truhlářské překližky mají kvalitní oboustranně broušený povrch. Dále mají vysokou pevnost, houževnatost, pružnost při nízké objemové hmotnosti a dobrou rozměrovou stabilitu. Jsou odolné proti vlhkosti, ale nedoporučuje se je používat pro venkovní práce. Nehodí se do vlhkého a mokrého prostředí. Jsou určené pro vnitřní použití, převážně pro výrobu nábytku, obalů, hraček, hudebních nástrojů, obložení nebo vnitřních dveří. Truhlářské překližky - je to produkt ekologicky šetrný a zdraví bezpečný. Nabízíme v několika rozměrech a kvalitách, abyste si mohli zvolit tu nejlepší pro váš projekt. (seznámit se s typy překližek podle kvality můžete zde)

Překližky Vám můžeme na požádání nařezat na formátovací pile.
Více info ZDE

Zobrazit více

Filtr produktů


Překližka truhlářská 4 x 1525 x 1525 mm NEBROUŠENÁ (C/C)

BŘÍZA nebroušená

843,37 Kč/ks s DPH
697,00 Kč/ks bez DPH

cena za m2: 299,70 Kč bez DPH

skladem

Prohlédnout

Truhlářská překližka z břízy se hodí zejména do interiéru a obvykle ji poznáte podle oboustranně broušeného povrchu. Asi nejčastěji se používá k výrobě stolů a skříní, ovšem zruční truhláři z ní dokáží vykouzlit i hračky nebo hudební nástroje.

Na e-shopu najdete jak broušené, tak nebroušené břízové překližky, a to v různých stupních kvality – B, BB, CP a C, kde B udává nejvyšší kvalitu a C nejnižší (obsahuje větší suky nebo množství vysprávek). Pokud si vyberete překližku s označením například B/BB, znamená to, že jedna strana truhlářské překližky dosahuje kvality B a druhá kvality BB.

Truhlářské překližky zakoupíte v různých rozměrech a můžete si tak vybrat tu pravou pro svůj projekt. Pokud máte specifické požadavky na rozměr, truhlářské desky vám nařežeme na formátování pile. Stačí, když nám o tom řeknete v poznámce při vytváření objednávky. 

Další typy dřevěných překližek: 

Foliované překližky – říká se jim též betonářské desky a jejich výhodou je to, že je můžete použít několikrát. Vydrží tedy opravdu hodně, zejména ty naše březové. Využití najdou jako bočnice přívěsných vozíků nebo jako podlaha na tribuny. 

Protiskluzové překližky – z jedné strany jsou opatřeny hladkou vrstvou a zespodu mají protiskluzovou vrstvu. Jako dělané například do dopravních prostředků.

Voděodolné překližky – jedná se o desky slepené z více vrstev loupaných nebo krájených dýh, které jsou spojeny do kříže (kolmo ke směru vláken). Tímto způsobem získávají překližky vysokou pevnost a zvýšenou odolnost proti vlhkosti, a mohou se použít na místech vystavených velké zátěží, jakou jsou letiště, nádraží nebo podlaha v nákladních autech.