Dřevoprodej online a kamenná prodejna

WPC dřevoplast, perfektní materiál pro venkovní aplikace. Bezúdržbový a k nerozeznání od dřeva.

Proč zvolit na fasádu dřevěné obkladové palubky a jaké dřevo použít

Vloženo: 1. 12. 2017

Dřevěné obklady na fasády nejsou žádnou novinkou. Představují léty prověřenou technologii ve stavebnictví, která má celou řadu výhod. Tato metoda se hojně používá v severských zemích, kde skoro na každém rohu potkáte domky obložené dřevem. Proč se inspirovat u švédských domků a zvolit právě dřevěné fasádní obložení?

Tři důvody proč si udělat dřevěnou fasádu

1. Dřevěná fasáda zajistí atraktivní vzhled domu

Když je dřevěná fasáda kvalitně a precizně zrealizovaná, dokáže velmi vkusně doplnit tradiční i moderní architekturu. Dřevěné obklady na fasády lze zakoupit v různých barvách, přizpůsobit jejich barevnost a vzhled vaším potřebám speciálním nátěrem a zkombinovat je i z jiným fasádním materiálem, jakou jsou například kámen a keramika. Dřevo je nadčasový materiál, který vypadá velmi elegantně za každých okolností.

2. S dřevěnými obklady je fasáda krásně provětrávaná

Dřevo umožňuje vytvořit dvouplášťovou provětrávanou fasádu, která je jediná vhodná pro difuzně otevřené stěny. Dřevěné obklady jsou krásně propustným materiálem a reagují na okolní prostředí. Nespornou výhodou je tedy to, že v létě dům ochlazují a vytvářejí příjemný chládek a v zimě naopak účinně izolují a nenechají unikat tepelnou energii ven.

3. Dřevěné obklady na fasády jsou ekologické

Dřevo je přírodní materiál, takže nejen, že splynete s přírodou, ale zároveň budete velmi ekologičtí. Obzvlášť používání evropských dřevin zanechává jen velmi malou uhlíkovou stopu.

Jaký materiál je vhodný pro dřevěné obklady na fasády

Vhodnými dřevinami na dřevěné obklady na fasády jsou především smrk, akát, borovice nebo ipe. Pokud hledáte levnější variantu, použijte na fasádu sibiřský smrk nebo červený smrk. I přes nižší cenu se ovšem nemusíte bát, že by byla fasáda méně kvalitní. Rozdíl je především v životnosti, ta udává cenu. Dlouhou životnost mají zejména exotické dřeviny jako massaranduba nebo ipe. Pro jejich získání si ovšem připlatíte. Další možností je pak termodřevo, které se nejčastěji vyrábí ze sibiřského smrku, borovice nebo jasanu.


Líbí Nelíbí
Hodnocení: 4.4/5 (počet hlasů: 254)

5 důvodů, proč postavit terasu z WPC prken

Vloženo: 1. 12. 2017

WPC prkna kombinují nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Tento inovativní materiál je ideální pro venkovní použití. Terasa z WPC je k nerozeznání od dřevěných a chůze naboso po nich se téměř neliší od chůze po dřevě. Při doteku jsou hladké a na slunci se tolik nepřehřívají. Navíc mají několik výhod, o kterých se dočtete v našem článku. 

Číst více

Udírna svépomocí: Jednoduchý návod na stavbu

Vloženo: 1. 12. 2017

Postavte si svoji dřevěnou udírnu svépomocí a vykouzlete jedinečnou atmosféru s vůní uzených dobrot. Kdo by neznal klíčovou scénu z filmu Slavnosti sněženek, kde se udí - kouř vinoucí se z udírny a klobásky, na které se sbíhají sliny. Ano, i takto může vypadat udírna postavena s minimem materiálů: pár desek, topeniště, kouřovod a strop z kabátu. Uzení potravin je tradiční úprava potravin známá po staletí. Pokud vás lákají tradice a táhne vás to zpět ke kořenům, máme pro vás jednoduchý návod, jak postavit udírnu.




 

Číst více

Inspirace pro vaši novou saunu: Co se podařilo našim zákazníkům svépomocí?

Vloženo: 1. 12. 2017

Jste pravidelným návštěvníkem sauny? Saunování je skvělý způsob, jak zregenerovat unavené tělo a dopřát mysli dokonalou relaxaci v tichu, teple a pohodlí. Sauna se, podobně jako ve Finsku, stává doplňkem v domácnosti. Pokud i vy uvažujete, že byste si ji domů pořídili, tento článek vás jistě inspiruje a motivuje. Skutečné fotky našich zákazníků vám dodají odvahu začít s realizací.

Číst více