Thermo Osika – překvapte okolí luxusním designem své domácí sauny

Vloženo: 1. 3. 2022

Rozhodli jste se upevnit své zdraví a postavit si domácí saunu? Chcete, aby svým vzhledem a kvalitou odpovídala vašim požadavkům a mohli jste se z ní radovat opravdu hodně dlouho? Není nic snazšího! Naše vynikající tepelně upravené osikové dřevo předčí veškerá vaše očekávání, dodá vaší sauně luxus a vytvoří krásné a příjemné místo pro odpočinek a relax.

ThermoWood – upravené dřevo severských stromů 

 

Tepelně upravené dřevo – ThermoWood – je trvanlivý, ekologický a bezpečný materiál vyrobený z listnatých a jehličnatých stromů při teplotách nad 180 °C bez použití chemikálií.


Vyznačuje se lepší strukturou a vlastnostmi než klasické dřevo, zvýšenou odolností proti vlhkosti, bobtnání, hnilobě (nízký stupeň hygroskopicity – pohlcování a udržování vzdušné vlhkosti), odolností proti mechanickému zatížení a má velmi pěknou karamelově hnědou barvu.

ThermoWood se vyznačuje lepší strukturou a vlastnostmi než klasické dřevo.

3 typy ThermoWood podle výše teploty zpracování

 
 1. Do 190 °С – od klasického dřeva se liší menší změnou odstínu a zlepšením původních vlastností

 2. Do 210 °С – vyznačuje se sytějším odstínem a odolností proti hnilobě

 3. Až 240 °С – má tmavou barvu a maximální tvrdost a pevnost.

Další přednosti ThermoWoodu

 
 • odolný vůči vlivu životního prostředí (např. při úplném ponoření do vody se hromadí méně než 8 % vlhkosti),

 • bezpečný (zvyšuje požární odolnost),

 • pevný (po ošetření se stává tvrdým a nezůstávají na něm škrábance),

 • trvanlivý (tepelné ošetření výrazně prodlužuje životnost),

 • prachotěsný aj.

 

Oblíbeným materiálem při stavbě nové sauny je ThermoWood osika, z níž se vyrábí například krycí lišty nebo lavičková prkna

 

Stejně tak dobrou službu udělá i ThermoWood lípa nebo ThermoWood javor.

Seznamte se s Thermo Osikou

 

Thermo Osika jako zástupce tmavších odstínů má lehce karamelové zabarvení a působí velmi luxusním dojmem. Je to trvanlivé, odolné a bezsukové dřevo s jemnou strukturou, které se hodí pro všechny typy saun. Je minimalistické a přitom přepychové a v interiéru sauny zaujme svým výjimečným kouzlem. Zároveň je to ekologický, bezpečný a prachotěsný materiál s dlouhou životností, který dodá vaší sauně styl a atraktivitu.

Vybírejte zde: Kategorie krycí lišty

▶ Vybírejte zde: Kategorie lavičková prkna

Výjimečné vlastnosti Thermo Osiky

 

Dřevo z osiky vylučuje esenciální oleje, které mají pozitivní vliv na vaše zdraví a tím umocní význam saunování. Povrch tohoto dřeva navíc zůstává i při vysokých teplotách příjemně chladivý, a právě proto se výborně hodí pro stavbu a vybavení saun.

Další výhody Thermo Osiky

 
 • čisté linie bez suků a smolníků,

 • odolnost vůči oxidaci a žloutnutí,

 • nízká tepelná vodivost (při kontaktu se dřevem se nepopálíte),

 • minimální vůně (můžete libovolně používat vonné esence),

 • odolnost vůči vlhkosti,

 • pevnost, 

 • nemění tvar,

 • je hypoalergenní,

 • nevysychá,

 • nepraská.

 

Kombinace Thermo Osiky s klasickým osikovým dřevem propůjčí vaší sauně jedinečný a působivý vzhled díky originálnímu kontrastu světlého a tmavého dřeva, které ozvláštní saunové lavice a opěrky.

Proč si koupit právě Thermo Osiku?

Vybavení vaší sauny by mělo být v prvotřídní kvalitě a v ISPAS najdete výrobky z Thermo Osiky, které tyto podmínky bezezbytku splňují. S našimi produkty je jedna radost pracovat.

Pokud si pořídíte lišty do sauny z Thermo Osiky, nejen že překryjí dilatační spáry mezi stropem a řadami palubek, ale také pěkně ozdobí a zútulní váš saunový prostor. Sauna tím získá jednotný a elegantní design. Důležitý pro vaše maximální pohodlí při odpočinku je i výběr lavičkových prken do sauny. V naší nabídce najdete prvotřídní lavičková prkna z Thermo Osiky, která jsou příjemná na dotek a při saunování se budete cítit jako v bavlnce.

Vybírejte zde: Kategorie krycí lišty

▶ Vybírejte zde: Kategorie lavičková prkna

  


Líbí Nelíbí
Hodnocení: 5.0/5 (počet hlasů: 10)

Překližka nebo spárovka: co vybrat a proč?

Vloženo: 1. 3. 2022

Mají všestranné využití, práce s nimi je snadná a dají se upravit do požadovaných rozměrů. Řeč je o spárovkách a překližkách. Ačkoliv se jedná o lepené desky ze dřeva, mají několik rozdílů, které vám v našem článku přehledně a stručně popíšeme. V budoucnu se tak budete snadněji, a hlavně informovaně rozhodovat, pro kterou z nich se při úpravách vašeho domova rozhodnout.

Číst více

Jak funguje provětrávaná fasáda: přehledně a srozumitelně

Vloženo: 1. 3. 2022

Jedním ze dvou základních typů zateplování starších domů i novostaveb je provětrávaná fasáda. Oproti kontaktním fasádám je jejich realizace mnohem rychlejší. O dalších výhodách i nevýhodách provětrávaných fasád si nyní přehledně povíme v našem článku.

Číst více

5 důvodů proč volit obložení stěn ze dřeva

Vloženo: 1. 3. 2022

Plánujete se přestěhovat nebo přemýšlíte o rekonstrukci? Napadlo vás, jak byste mohli ozvláštnit stěny vašeho domova? V tomto článku se dočtete, proč byste měli zvážit obložení stěn ze dřeva.
Číst více