Dřevoprodej online a kamenná prodejna

WPC dřevoplast, perfektní materiál pro venkovní aplikace. Bezúdržbový a k nerozeznání od dřeva.

Thermo Osika – překvapte okolí luxusním designem své domácí sauny

Vloženo: 1. 3. 2022

Rozhodli jste se upevnit své zdraví a postavit si domácí saunu? Chcete, aby svým vzhledem a kvalitou odpovídala vašim požadavkům a mohli jste se z ní radovat opravdu hodně dlouho? Není nic snazšího! Naše vynikající tepelně upravené osikové dřevo předčí veškerá vaše očekávání, dodá vaší sauně luxus a vytvoří krásné a příjemné místo pro odpočinek a relax.

ThermoWood – upravené dřevo severských stromů 

 

Tepelně upravené dřevo – ThermoWood – je trvanlivý, ekologický a bezpečný materiál vyrobený z listnatých a jehličnatých stromů při teplotách nad 180 °C bez použití chemikálií.


Vyznačuje se lepší strukturou a vlastnostmi než klasické dřevo, zvýšenou odolností proti vlhkosti, bobtnání, hnilobě (nízký stupeň hygroskopicity – pohlcování a udržování vzdušné vlhkosti), odolností proti mechanickému zatížení a má velmi pěknou karamelově hnědou barvu.

ThermoWood se vyznačuje lepší strukturou a vlastnostmi než klasické dřevo.

3 typy ThermoWood podle výše teploty zpracování

 
 1. Do 190 °С – od klasického dřeva se liší menší změnou odstínu a zlepšením původních vlastností

 2. Do 210 °С – vyznačuje se sytějším odstínem a odolností proti hnilobě

 3. Až 240 °С – má tmavou barvu a maximální tvrdost a pevnost.

Další přednosti ThermoWoodu

 
 • odolný vůči vlivu životního prostředí (např. při úplném ponoření do vody se hromadí méně než 8 % vlhkosti),

 • pevný (po ošetření se stává tvrdým a nezůstávají na něm škrábance),

 • trvanlivý (tepelné ošetření výrazně prodlužuje životnost),

 • prachotěsný aj.

 

Oblíbeným materiálem při stavbě nové sauny je ThermoWood osika, z níž se vyrábí například krycí lišty nebo lavičková prkna

 

Stejně tak dobrou službu udělá i ThermoWood lípa nebo ThermoWood javor.

Seznamte se s Thermo Osikou

 

Thermo Osika jako zástupce tmavších odstínů má lehce karamelové zabarvení a působí velmi luxusním dojmem. Je to trvanlivé, odolné a bezsukové dřevo s jemnou strukturou, které se hodí pro všechny typy saun. Je minimalistické a přitom přepychové a v interiéru sauny zaujme svým výjimečným kouzlem. Zároveň je to ekologický, bezpečný a prachotěsný materiál s dlouhou životností, který dodá vaší sauně styl a atraktivitu.

Vybírejte zde: Kategorie krycí lišty

▶ Vybírejte zde: Kategorie lavičková prkna

Výjimečné vlastnosti Thermo Osiky

 

Dřevo z osiky vylučuje esenciální oleje, které mají pozitivní vliv na vaše zdraví a tím umocní význam saunování. Povrch tohoto dřeva navíc zůstává i při vysokých teplotách příjemně chladivý, a právě proto se výborně hodí pro stavbu a vybavení saun.

Další výhody Thermo Osiky

 
 • čisté linie bez suků a smolníků,

 • odolnost vůči oxidaci a žloutnutí,

 • nízká tepelná vodivost (při kontaktu se dřevem se nepopálíte),

 • minimální vůně (můžete libovolně používat vonné esence),

 • odolnost vůči vlhkosti,

 • pevnost, 

 • nemění tvar,

 • je hypoalergenní,

 • nevysychá,

 • nepraská.

 

Kombinace Thermo Osiky s klasickým osikovým dřevem propůjčí vaší sauně jedinečný a působivý vzhled díky originálnímu kontrastu světlého a tmavého dřeva, které ozvláštní saunové lavice a opěrky.

Proč si koupit právě Thermo Osiku?

Vybavení vaší sauny by mělo být v prvotřídní kvalitě a v ISPAS najdete výrobky z Thermo Osiky, které tyto podmínky bezezbytku splňují. S našimi produkty je jedna radost pracovat.

Pokud si pořídíte lišty do sauny z Thermo Osiky, nejen že překryjí dilatační spáry mezi stropem a řadami palubek, ale také pěkně ozdobí a zútulní váš saunový prostor. Sauna tím získá jednotný a elegantní design. Důležitý pro vaše maximální pohodlí při odpočinku je i výběr lavičkových prken do sauny. V naší nabídce najdete prvotřídní lavičková prkna z Thermo Osiky, která jsou příjemná na dotek a při saunování se budete cítit jako v bavlnce.

Vybírejte zde: Kategorie krycí lišty

▶ Vybírejte zde: Kategorie lavičková prkna

  


Líbí Nelíbí
Hodnocení: 5.0/5 (počet hlasů: 10)

5 důvodů, proč postavit terasu z WPC prken

Vloženo: 1. 3. 2022

WPC prkna kombinují nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Tento inovativní materiál je ideální pro venkovní použití. Terasa z WPC je k nerozeznání od dřevěných a chůze naboso po nich se téměř neliší od chůze po dřevě. Při doteku jsou hladké a na slunci se tolik nepřehřívají. Navíc mají několik výhod, o kterých se dočtete v našem článku. 

Číst více

Udírna svépomocí: Jednoduchý návod na stavbu

Vloženo: 1. 3. 2022

Postavte si svoji dřevěnou udírnu svépomocí a vykouzlete jedinečnou atmosféru s vůní uzených dobrot. Kdo by neznal klíčovou scénu z filmu Slavnosti sněženek, kde se udí - kouř vinoucí se z udírny a klobásky, na které se sbíhají sliny. Ano, i takto může vypadat udírna postavena s minimem materiálů: pár desek, topeniště, kouřovod a strop z kabátu. Uzení potravin je tradiční úprava potravin známá po staletí. Pokud vás lákají tradice a táhne vás to zpět ke kořenům, máme pro vás jednoduchý návod, jak postavit udírnu.
 

Číst více

Inspirace pro vaši novou saunu: Co se podařilo našim zákazníkům svépomocí?

Vloženo: 1. 3. 2022

Jste pravidelným návštěvníkem sauny? Saunování je skvělý způsob, jak zregenerovat unavené tělo a dopřát mysli dokonalou relaxaci v tichu, teple a pohodlí. Sauna se, podobně jako ve Finsku, stává doplňkem v domácnosti. Pokud i vy uvažujete, že byste si ji domů pořídili, tento článek vás jistě inspiruje a motivuje. Skutečné fotky našich zákazníků vám dodají odvahu začít s realizací.

Číst více