Thermo Osika – překvapte okolí luxusním designem své domácí sauny

Vloženo: 1. 3. 2022

Rozhodli jste se upevnit své zdraví a postavit si domácí saunu? Chcete, aby svým vzhledem a kvalitou odpovídala vašim požadavkům a mohli jste se z ní radovat opravdu hodně dlouho? Není nic snazšího! Naše vynikající tepelně upravené osikové dřevo předčí veškerá vaše očekávání, dodá vaší sauně luxus a vytvoří krásné a příjemné místo pro odpočinek a relax.

ThermoWood – upravené dřevo severských stromů 

 

Tepelně upravené dřevo – ThermoWood – je trvanlivý, ekologický a bezpečný materiál vyrobený z listnatých a jehličnatých stromů při teplotách nad 180 °C bez použití chemikálií.


Vyznačuje se lepší strukturou a vlastnostmi než klasické dřevo, zvýšenou odolností proti vlhkosti, bobtnání, hnilobě (nízký stupeň hygroskopicity – pohlcování a udržování vzdušné vlhkosti), odolností proti mechanickému zatížení a má velmi pěknou karamelově hnědou barvu.

ThermoWood se vyznačuje lepší strukturou a vlastnostmi než klasické dřevo.

3 typy ThermoWood podle výše teploty zpracování

 
 1. Do 190 °С – od klasického dřeva se liší menší změnou odstínu a zlepšením původních vlastností

 2. Do 210 °С – vyznačuje se sytějším odstínem a odolností proti hnilobě

 3. Až 240 °С – má tmavou barvu a maximální tvrdost a pevnost.

Další přednosti ThermoWoodu

 
 • odolný vůči vlivu životního prostředí (např. při úplném ponoření do vody se hromadí méně než 8 % vlhkosti),

 • bezpečný (zvyšuje požární odolnost),

 • pevný (po ošetření se stává tvrdým a nezůstávají na něm škrábance),

 • trvanlivý (tepelné ošetření výrazně prodlužuje životnost),

 • prachotěsný aj.

 

Oblíbeným materiálem při stavbě nové sauny je ThermoWood osika, z níž se vyrábí například krycí lišty nebo lavičková prkna

 

Stejně tak dobrou službu udělá i ThermoWood lípa nebo ThermoWood javor.

Seznamte se s Thermo Osikou

 

Thermo Osika jako zástupce tmavších odstínů má lehce karamelové zabarvení a působí velmi luxusním dojmem. Je to trvanlivé, odolné a bezsukové dřevo s jemnou strukturou, které se hodí pro všechny typy saun. Je minimalistické a přitom přepychové a v interiéru sauny zaujme svým výjimečným kouzlem. Zároveň je to ekologický, bezpečný a prachotěsný materiál s dlouhou životností, který dodá vaší sauně styl a atraktivitu.

Vybírejte zde: Kategorie krycí lišty

▶ Vybírejte zde: Kategorie lavičková prkna

Výjimečné vlastnosti Thermo Osiky

 

Dřevo z osiky vylučuje esenciální oleje, které mají pozitivní vliv na vaše zdraví a tím umocní význam saunování. Povrch tohoto dřeva navíc zůstává i při vysokých teplotách příjemně chladivý, a právě proto se výborně hodí pro stavbu a vybavení saun.

Další výhody Thermo Osiky

 
 • čisté linie bez suků a smolníků,

 • odolnost vůči oxidaci a žloutnutí,

 • nízká tepelná vodivost (při kontaktu se dřevem se nepopálíte),

 • minimální vůně (můžete libovolně používat vonné esence),

 • odolnost vůči vlhkosti,

 • pevnost, 

 • nemění tvar,

 • je hypoalergenní,

 • nevysychá,

 • nepraská.

 

Kombinace Thermo Osiky s klasickým osikovým dřevem propůjčí vaší sauně jedinečný a působivý vzhled díky originálnímu kontrastu světlého a tmavého dřeva, které ozvláštní saunové lavice a opěrky.

Proč si koupit právě Thermo Osiku?

Vybavení vaší sauny by mělo být v prvotřídní kvalitě a v ISPAS najdete výrobky z Thermo Osiky, které tyto podmínky bezezbytku splňují. S našimi produkty je jedna radost pracovat.

Pokud si pořídíte lišty do sauny z Thermo Osiky, nejen že překryjí dilatační spáry mezi stropem a řadami palubek, ale také pěkně ozdobí a zútulní váš saunový prostor. Sauna tím získá jednotný a elegantní design. Důležitý pro vaše maximální pohodlí při odpočinku je i výběr lavičkových prken do sauny. V naší nabídce najdete prvotřídní lavičková prkna z Thermo Osiky, která jsou příjemná na dotek a při saunování se budete cítit jako v bavlnce.

Vybírejte zde: Kategorie krycí lišty

▶ Vybírejte zde: Kategorie lavičková prkna

  


Líbí Nelíbí
Hodnocení: 5.0/5 (počet hlasů: 3)

Výpočet schodiště

Vloženo: 1. 3. 2022

Chcete mít jistotu, že se bude po vašem novém schodišti opravdu dobře chodit a bude vyhovovat předpisům? Výpočet schodiště si můžete podle našeho návodu spočítat sami.

Číst více

Akce a dárky pro zákazníky ISPAS

Vloženo: 1. 3. 2022

Vážení zákazníci, abychom vám ještě více zpříjemnili nákup na ispas.cz, připravili jsme pro vás následující akce. Neváhejte akce využít, často je jejich trvání velmi krátké, jelikož se dárky brzy vyprodají. 
Číst více

Osika nebo lípa? Které dřevo se lépe hodí pro stavbu sauny

Vloženo: 1. 3. 2022

Svým vzhledem jsou si velmi podobné, ale přitom v sobě skrývají tolik rozdílů! Které dřevo zvolit pro stavbu nové domácí sauny? Je vhodnější dřevo z osiky, nebo je lepší pořídit lipové dřevo? Přečtěte si velké srovnání těchto dvou dřevěných materiálů.
Číst více