Dřevoprodej online a kamenná prodejna

WPC dřevoplast, perfektní materiál pro venkovní aplikace. Bezúdržbový a k nerozeznání od dřeva.

5 důvodů, proč postavit terasu z WPC prken

Vloženo: 24. 4. 2024

WPC prkna kombinují nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Tento inovativní materiál je ideální pro venkovní použití. Terasa z WPC je k nerozeznání od dřevěných a chůze naboso po nich se téměř neliší od chůze po dřevě. Při doteku jsou hladké a na slunci se tolik nepřehřívají. Navíc mají několik výhod, o kterých se dočtete v našem článku. 

Co se v článku dozvíte? 

 • WPC prkna – skvělá alternativa přírodního dřeva 
 • 5 důvodů, proč postavit terasu z WPC
 • Nevýhody a na co si dát pozor
 • Závěr

Foto: Terasa z WPC prken svépomocí.

WPC terasová prkna – skvělá alternativa přírodního dřeva 

Kvalita materiálu je pro komfort zásadní. Hezká terasa je ideální místo pro setkávání s kamarády nebo rodinou. A stejně jako jinde pro pohodlí domova, je i u teras důležitá správná volba materiálu.

WPC materiál je čím dál častěji oblíbenou volbou při stavbě venkovních konstrukcí. Jako náhrada dřeva se používá u stavby plotů, zahradního nábytku a dalších aplikací. Pozitivní je, že je ekologičtější než plasty vyrobené pouze z nových surovin. WPC obsahuje recyklované plastové materiály a dřevo z udržitelných zdrojů. Zároveň, díky obsahu dřeva, působí elegantně a vyznačuje se vysokou odolností. 

Propojení interiéru s exteriérem v podobě terasy je perfektní řešení, jak si i venku na čerstvém vzduchu stále připadat jako v pohodlném obýváku. 

Hlavní důvody pro stavbu terasy:

 • získáte dodatečný obytný prostor, který zároveň dodává pocit propojení s přírodou,
 • dům s terasou je na trhu lákadlem, 
 • zlepšíte tím vizuální styl domu, a kromě relaxace a odpočinku,
 • můžete na terase trávit čas s přáteli, grilovat, slavit nebo i pracovat.

5 důvodů, proč postavit terasu z WPC

Zvažujete stavbu terasy a nevíte si rady, jaký materiál použít? Podívejme se na pět klíčových důvodů, proč byste měli zvážit terasu z WPC.

Pohodlí a bezpečnost

WPC prkna obsahují dřevo, které poskytuje přirozené teplo, což nabízí komfort a pohodlí při chůzi i ležení. Na povrchu jsou příjemná na dotek a nehrozí tvorba prasklin nebo třísek.

Nižší tepelná vodivost, než má samotné dřevo zajistí, že se na slunci nepřehřívá tak rychle jako dřevo. Jedná se o bezpečný materiál, který snižuje riziko úrazů, na podlaze z WPC neuklouznete.

Snadná údržba

Jak častá a náročná je údržba terasy z WPC? Toto je jedna z běžných obav, ale nemusíte se ničeho bát. 

K tomu, aby vaše WPC terasy zůstaly čisté stačí mýdlo nebo jar a proud vody. Není nutné pravidelné lakování, barvení nebo olejování, což přináší další výhodu, a tím jsou nižší náklady na údržbu. Takže úplná pohoda!

Odolnost vůči povětrnostním vlivům a trvanlivost 

Terasa je neustále vystavena povětrnostním vlivům, ale dřevo a plast jsou odolné samy o sobě a jejich spojením získáváte dvojnásobnou odolnost.

Déšť u dřevěných podlah může zapříčinit hnilobu a UV paprsky ze slunce mohou způsobit zabarvení, ale jelikož je WPC materiál kombinací dřeva a plastu, je proti těmto živlům vysoce odolný. 

Atraktivní vzhled

WPC prkna mají nadčasový, moderní vzhled a postavíte s nimi přitažlivou a funkční terasu. Kombinují totiž přírodní krásu dřeva s odolností a snadnou údržbou plastu. 

Díky jednotné barvě a textuře získáte harmonický vzhled bez výrazných nerovností nebo barevných rozdílů. 

Terasa může mít tradiční dřevěný vzhled nebo moderní, minimalistický, takže může odpovídat přesně vašim preferencím a stylu okolí domu.

Ekologický materiál

Dřevěná podlaha není jediný materiál, který je ekologický. WPC, ačkoliv v sobě obsahuje plast, je stále velmi šetrný k životnímu prostředí

Používání výrobků z WPC přispívá k udržitelnému rozvoji. Je méně škodlivý, protože není nutno porážet další stromy pro novou výrobu.

Foto: Dřevoplastová terasová prkna v odstínu Cedar.

Nevýhody a na co si dát pozor

Nevýhod terasových prken WPC je málo, ale nějaké jsou. Mrkneme na ně.

 1. Velmi silné UV záření může způsobit mírné změny v odstínu barvy. A stejně jako u dřevěných nebo kamenných teras, i WPC terasy mohou být poškozeny extrémními povětrnostními vlivy.
 2. Je třeba si dát pozor na to, aby bylo zajištěno odvětrávání terasy a odvod vody, proto dbejte na udržování čistoty prostoru mezi prkny.
 3. Stejně jako u dřevěných teras, tak i u WPC může docházet vlivem výkyvů teplot k tomu, že se WPC prkna rozpínají a smršťují. Abyste tyto objemové změny nebyly vidět, dodržujte správnou dilataci mezi prkny, a také prkny, která navazují na jiné pevné objekty.
 4. Na WPC terase si při zahradních slavnostech, kde se také griluje, dávejte pozor na žhavé uhlíky, které by mohly trvale poškodit povrch. Při grilování používejte nehořlavou podložku pod gril. 
 5. A aby zůstal povrch co nejdéle krásný a hladký, používejte i pod nábytek s kovovými podstavci ochranné podložky, abyste zamezili tvorbě rýh.

Foto: Terasová prkna z WPC v odstínu Grey.

Závěr

WPC je inovativní materiál a nyní se stále více používá při stavbě teras. Je totiž ideálním materiálem pro venkovní použití. Jak jsme zmiňovali v článku, jeho výhody spočívají v kombinaci dřeva a plastu.

WPC prkna vypadají prakticky stejně jako prkna ze skutečného dřeva a nabízí téměř všechny jeho pozitivní vlastnosti, přičemž ty negativní jsou eliminovány. 

Terasová prkna WPC se snadno udržují, a ačkoliv by někdo mohl namítat, že je jeho ekologičnost diskutabilní, jedná se o recyklovatelný materiál a při jeho výrobě se využívá recyklovaný plast i dřevěné piliny, čímž se minimalizuje spotřeba přírodních zdrojů.


Líbí Nelíbí
Hodnocení: 5.0/5 (počet hlasů: 6)

Udírna svépomocí: Jednoduchý návod na stavbu

Vloženo: 24. 4. 2024

Postavte si svoji dřevěnou udírnu svépomocí a vykouzlete jedinečnou atmosféru s vůní uzených dobrot. Kdo by neznal klíčovou scénu z filmu Slavnosti sněženek, kde se udí - kouř vinoucí se z udírny a klobásky, na které se sbíhají sliny. Ano, i takto může vypadat udírna postavena s minimem materiálů: pár desek, topeniště, kouřovod a strop z kabátu. Uzení potravin je tradiční úprava potravin známá po staletí. Pokud vás lákají tradice a táhne vás to zpět ke kořenům, máme pro vás jednoduchý návod, jak postavit udírnu.
 

Číst více

Inspirace pro vaši novou saunu: Co se podařilo našim zákazníkům svépomocí?

Vloženo: 24. 4. 2024

Jste pravidelným návštěvníkem sauny? Saunování je skvělý způsob, jak zregenerovat unavené tělo a dopřát mysli dokonalou relaxaci v tichu, teple a pohodlí. Sauna se, podobně jako ve Finsku, stává doplňkem v domácnosti. Pokud i vy uvažujete, že byste si ji domů pořídili, tento článek vás jistě inspiruje a motivuje. Skutečné fotky našich zákazníků vám dodají odvahu začít s realizací.

Číst více

Vyvýšené a prodloužené postele na míru

Vloženo: 24. 4. 2024

Spánek je biologickou nutností a jeho kvalita ovlivňuje naše celkové zdraví. Existuje několik zásad pro zdravý spánek a jednou z nich je uzpůsobení ložnice pro vaše maximální uvolnění. Výběr pohodlné postele je proto nejdůležitějším krokem i zárukou toho, že se ráno budete budit odpočatí a plní energie. Pokud máte individuální požadavky či potřeby a váháte, zda investovat do postele na míru, následující řádky vám pomohou se rozhodnout.


 
Číst více