Dřevoprodej online a kamenná prodejna

LETNÍ AKCE na terasové dlaždice – nejlevnější na trhu! Nakupujte nyní se ▶ slevou až -51 % ◀

Dřevěná Podlaha ThermoJavor 15x100

sleva 23%
Dřevěná Podlaha ThermoJavor 15x100

ThermoWood Javor

Cena 1 488,30 Kč s DPH
Původní cena 1 936,00 Kč
Cena za m2: 1 230,00 Kč bez DPH

Litujeme, produkt již není v nabídce.

Dnes díky akci ušetříte 447,70 Kč
Rychlá doprava po celé ČR

Abychom vám mohli zajistit co nejnižší cenu dopravy, počítáme ji vždy individuálně.

Kód produktu: DREPOTHJVR15100

Popis produktu

Dřevěná thermo prkna z javoru mají trojnásobně delší životnost než klasická dřevěná prkna a jsou tvarově stabilní i ve vlhkém prostředí – nezpuchří, i kdyby byly zatopeny vodou. Bez problému také odolají dřevokazným broukům, termitům a plísním, kteří na ně v průběhu let mohou vést útoky. To vše zejména díky speciální tepelné (a 100% ekologické) úpravě při teplotě kolem 212 °C. 

Sám o sobě patří javor mezi tvrdá dřeva (podle Brinellovy stupnice tvrdosti se nachází kolem 62 MPa) a thermo zpracováním se jeho tvrdost ještě zvýší. Dřevěné podlaze z thermo javoru proto neublíží vysoká námaha a ve velmi dobrém stavu vydrží více než 30 let.

Dřevěné parkety z thermojavoru vynikají nejen pěkným vzhledem, ale také víceúčelovostí – lze je pokládat jak na běžný povrch, tak na podlahové topení

Zajímavosti o javoru:

Tento strom má jedno z nejsvětlejších dřev a barva jeho běle (vnější, obvykle světlejší části kmene) a jádra není příliš odlišná. Díky tomu má dřevěná podlaha z javoru jednotnou barvu a vynikne na ní nábytek a všechny další bytové prvky a ozdoby. Někdy se ale vyběluje peroxidem nebo čpavkem, aby se naopak kontrast dřeva zvýšil.

Při utržení listu nebo v předjaří po prořezávání větví roní javor bílé mléko neboli mléč, látku bohatou na cukr, tuk a bílkoviny. Jistě znáte i javorový sirup z koncentrované mízy javoru.

Ve Vietnamu, Číně a obecně ve všech východních kulturách je javor považován za harmonizující prostředek, který uklidňuje, tiší emoce a léčí nespavost. Najdete zde proto celé javorové háje, kde se lidé mohou procházet a meditovat.

Tip: Thermowood vypadá skvěle nejen uvnitř domu, ale také v exteriéru v podobně terasových prken a dlaždic.


Zeptejte se


Ohodnoťte tento produkt