Dřevoprodej online a kamenná prodejna

Teplejší domov za pár okamžiků – s našimi dřevěnými briketami! Nižší cena, vysoká výhřevnost.

Dřevoplastové terasy: jaká je jejich bezpečnost? Hodí se pro malé děti a k bazénu?

Vloženo: 5. 5. 2021

Bezpečnost je při pořizování terasy poměrně důležitá věc, obzvláště když máte malé děti nebo pokud stojí v blízkosti terasy bazén či vířivka. Dřevoplastová neboli WPC (Wood-plastic composite) terasová prkna patří mezi moderní a zároveň velmi praktická řešení, která se o vaši bezpečnost postarají.

Tento kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru přináší celou řadu výhod co do bezpečnosti, tak údržby. Co na něm oceníte především?

Dřevoplastová terasa je bezpečná pro děti i pro přírodu

 

Pokud hledáte terasová prkna, která vypadají dobře a přitom jsou bezpečná, podívejte se, proč zvolit na zahradní radovánky právě dřevoplastová prkna.

WPC terasovky jsou příjemné na chůzi

 

Určitě jste si už někdy za život zadřeli třísku do prstu, a tedy víte, jak nepříjemné může její odstranění být. S dřevoplastovými prkny vám tento nemilý zážitek na terase hrozit nebude, protože dřevo v prknech je namleto prakticky na prach.

Po WPC terasovkách tak můžete kráčet beze strachu i naboso

Obrázek: WPC dřevoplastová terasa

Dřevoplastová směs neobsahuje jedovaté látky

 

Dřevoplastová terasová prkna tvoří z 60 % dřevěné moučky, 30 % polyethylen a 10 % pojidla (lepidla). Všechny tyto složky jsou zdravotně nezávadné a prkna navíc není potřeba ošetřovat ochrannými nátěry (které chemikálie mnohdy obsahují).

Použitím WPC terasovek tak ochráníte od škodlivých výparů nejen sebe, ale také své záhonky nebo zahradní jezírko.

Povrch WPC terasy neklouže a je bezpečný

 

Dalším bezpečnostním prvkem dřevoplastových prken je bezesporu jejich protiskluzový povrch. Můžete tak po nich chodit s mokrýma nohama z bazénu, vířivky nebo třeba z ranní rosy a nic se vám nestane.

Dřevoplastová terasová prkna podporují přírodu

 

Výrobci WPC terasových prken myslí také na přírodu. Zpracovávají výhradně hmotu z běžných dřevin a zbytečně tak nekácí exotické dřeviny pocházející například z deštných pralesů.

Vedle toho jsou dřevoplastové terasovky 100% recyklovatelné a jejich produkcí se využívá dřevní odpad, který by byl jinak bez užitku spálen.    

Další výhody dřevoplastových prken na terasu

 
  • Není potřeba je ošetřovat ochrannými nátěry, díky čemuž ušetříte za nákup speciálních olejů a impregnací.

  • I bez ošetření jim neublíží agresivní působení slunečních paprsků ani chlóru nebo soli.

  • Jsou bezúdržbové, jednou za čas je tedy stačí pouze přetřít jarovou vodou a zamést, případně odstranit prach ze spár.

  • Můžete je sehnat v různých barevných provedeních. Na Ispas je máme v odstínu Ivory White a v tmavší varintě Bangikrai.

  • WPC terasovky jsou tvrdší než běžné terasovky a mají vysokou nosnost.

  • Jejich životnost je minimálně 25 let. Při správné montáži můžete dosáhnout životnosti až 40 let.

  • V průběhu let a při působení vnějších vlivů (vlhkosti, slunce a mrazu) neztrácí svou barvu, nedeformují se a úspěšně odolávají dřevokaznému hmyzu a hnilobě ze všech stran.

  • Jsou téměř k nerozeznání od klasického dřeva.

  • Dřevoplastová prkna mají široké využití, takže je vedle nové terasy můžete použít také na váš balkon, jako podlahu pergoly, na plot nebo jako obklad. I když poskytují výbornou službu zejména v podobě podlahy, využijete jej také jako moderní designový prvek kdekoli v exteriéru u domu. Použití WPC prken je zkrátka velmi mnohostranné.

 

Pokud vás terasová prkna zaujala, navštivte náš e-shop Ispas. Rádi vám materiál dovezeme kamkoli po celé České republice a s nákupem vám poradíme. Dřevoplastovými prkny to ale zdaleka nekončí. Pro zvelebování zahrady a domu u nás najdete mnoho dalších produktů ze dřeva.


Líbí Nelíbí
Hodnocení: 4.2/5 (počet hlasů: 13)

Výpočet plotovek na dřevěný plot [+ Kalkulačka online]

Vloženo: 5. 5. 2021

Pokud se chystáte stavět dřevěný plot svépomocí a nevíte si rady, jste tady správně. V tomto článku se dočtete jak na to, a také si s pomocí naší online kalkulačky snadno spočítáte, kolik materiálu budete pro stavbu plotu potřebovat.

Číst více

Masivní postele na míru - 5 důvodů, proč koupit postel u ISPAS

Vloženo: 5. 5. 2021

Pro výrobu našich dřevěných postelí používáme kvalitní masivní dřevo, nikoliv dýhy. Domácí montáž je snadná a co je ještě lepší, postele můžete opakovaně demontovat a smontovat. Vliv na kvalitu a pevnost spojů to mít nebude. Ptáte se proč? Pro jejich konstrukci používáme materiály větších tlouštěk a kvalitnější technologii spojů.

Přečtěte si níže, proč je dobré investovat do kvalitní postele z masivu a na to, proč jsou právě postele od nás tou pravou volbou přímo pro vás.

Číst více

Srovnání teras: hladká vs. drážkovaná

Vloženo: 5. 5. 2021

Terasa musí vzhledem ke svému umístění celoročně čelit nepřízním počasí, povětrnostním podmínkám i UV záření. Správnou volbou jejího povrchu a následnou možností jej efektivně ošetřovat, zajistíte vaší terase delší životnost. V našem článku najdete srovnání dvou typů teras, díky kterému porozumíte rozdílům a můžete se tak informovaně rozhodnout, jaká terasová prkna koupit.

Číst více