Dřevoprodej online a kamenná prodejna

WPC dřevoplast, perfektní materiál pro venkovní aplikace. Bezúdržbový a k nerozeznání od dřeva.

Jak vybrat správné štípačky na dřevo

Vloženo: 16. 7. 2018

Štípačky na dřevo lze vybírat podle řady kritérií. Hlavní je si stanovit priority, především cenový rámec a nezbytné vlastnosti přístroje, a z toho vhodná štípačka na dřevo krásně vyplyne. Připravili jsme pro vás soupis věcí, které vám usnadní rozhodování a výběr.

 

Podle čeho vybrat správné štípačky na dřevo

Existují dva základní typy štípaček na dřevo – vertikální a horizontální. Obě mají svá specifika, výhody a nevýhody, o kterých jsme si řekli v článku Štípačky na dřevo se vyplatí – usnadní a zrychlí práci. Na co se však při nákupu štípaček na dřevo obecně zaměřit a podle čeho vybrat ty správné?

 
  • Podle velikosti špalků, se kterými budete pracovat. Při větším průměru – nad 25 centimetrů – zvolte štípačku vertikální.

  • Podle ergonomie a způsobu ovládání. Štípačku na dřevo si před koupí důkladně osahejte a vyzkoušejte, aby se vám s ní pohodlně pracovalo.

  • Podle výhod. U vertikální štípačky je možné snížit pracovní desku a díky tomu štípat i velmi dlouhé kusy dřeva. Vedle toho lze v jejím případě také využít křížový štípací klín, který zrychlí a zefektivní práci.

  • Podle speciálních vychytávek. Některé štípačky dřeva umožňují jednoduše a bez montáže měnit pozici štípacího stolu. Běžně totiž musíte použít nářadí a to jen zdržuje od práce.

  • Podle četnosti štípání dřeva. Vertikální štípačka na dřevo se zaručeně víc hodí pro častější použití.

  • Podle skladnosti. V tomto případě bude lepší zvolit horizontální provedení štípačky. Tento typ je totiž mnohem lehčí a skladnější než štípačka vertikální.

  • Podle místa nákupu. Štípačky doporučujeme nakupovat u odborných prodejců, kde vám s výběrem vhodné štípačky na dřevo dobře poradí.

  • Podle bezpečnosti. Vertikální štípačka na dřevo vždy disponuje přidržovacími kleštinami, které zamezují odlétávání rozštípaného dřeva.

 

Cena štípaček je obvykle hlavním rozhodovacím kritériem

I když většinou převažují výhody u vertikální štípačky na dřevo, problémem je nezřídka její vyšší pořizovací cena. Ta se u horizontální štípačky pohybuje okolo 5 000 Kč, kdežto u vertikální štípačky se dostáváme klidně k cenám nad 10 000 Kč a více. Pokud chcete opravdu kvalitní štípačku na dřevo, může se cena vyšplhat až ke 25 000 Kč.


Líbí Nelíbí
Hodnocení: 4.5/5 (počet hlasů: 168)

5 důvodů, proč postavit terasu z WPC prken

Vloženo: 16. 7. 2018

WPC prkna kombinují nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Tento inovativní materiál je ideální pro venkovní použití. Terasa z WPC je k nerozeznání od dřevěných a chůze naboso po nich se téměř neliší od chůze po dřevě. Při doteku jsou hladké a na slunci se tolik nepřehřívají. Navíc mají několik výhod, o kterých se dočtete v našem článku. 

Číst více

Udírna svépomocí: Jednoduchý návod na stavbu

Vloženo: 16. 7. 2018

Postavte si svoji dřevěnou udírnu svépomocí a vykouzlete jedinečnou atmosféru s vůní uzených dobrot. Kdo by neznal klíčovou scénu z filmu Slavnosti sněženek, kde se udí - kouř vinoucí se z udírny a klobásky, na které se sbíhají sliny. Ano, i takto může vypadat udírna postavena s minimem materiálů: pár desek, topeniště, kouřovod a strop z kabátu. Uzení potravin je tradiční úprava potravin známá po staletí. Pokud vás lákají tradice a táhne vás to zpět ke kořenům, máme pro vás jednoduchý návod, jak postavit udírnu.




 

Číst více

Inspirace pro vaši novou saunu: Co se podařilo našim zákazníkům svépomocí?

Vloženo: 16. 7. 2018

Jste pravidelným návštěvníkem sauny? Saunování je skvělý způsob, jak zregenerovat unavené tělo a dopřát mysli dokonalou relaxaci v tichu, teple a pohodlí. Sauna se, podobně jako ve Finsku, stává doplňkem v domácnosti. Pokud i vy uvažujete, že byste si ji domů pořídili, tento článek vás jistě inspiruje a motivuje. Skutečné fotky našich zákazníků vám dodají odvahu začít s realizací.

Číst více