Dřevoprodej online a kamenná prodejna

LETNÍ AKCE na terasové dlaždice – nejlevnější na trhu! Nakupujte nyní se ▶ slevou až -51 % ◀

Jak zastřešit terasu, aby byla chráněná i dobře vypadala

Vloženo: 1. 8. 2018

Krytá terasa má tři zásadní výhody. V létě si příjemně posedíte na čerstvém vzduchu, za deště na vás nespadne ani kapka a v zimě se terasa stane prodloužením vašeho domu. Počítejte však s ní už při zpracování stavebního projektu, jen tak vše sedne jako ulité. Ovšem existují i jednodušší varianty zastřešení. Pojďme se na všechny z nich podívat. Jaké typy zastřešení terasy je možné použít a kdy které zvolit?

 

Skleněné zastřešení terasy pro milovníky světla a slunce

Světlo nabíjí spoustou pozitivní energie a zasklená terasa vám v jejím čerpání nebude nikterak bránit. Zvolit si můžete statické zastřešení nebo posuvné. Posuvné je sice mnohem nákladnější, ale zato je elegantnější a umožní vám terasu uzavřít celou, nebo jen částečně. Zkrátka přesně tak, jak zrovna potřebujete. Posuvné řešení však nemusí být jen u skleněné střechy, disponují jím i markýza nebo římské rolety.

 

A kdyby se vám přece jen slunečních paprsků omrzelo, použijte pod skleněnou střechu, nebo nad ni markýzu (pod – markýza si zachová delší životnost; nad – markýza ztlumí pronikající teplo zvenčí).

 

Skleněné zastřešení terasy vám zajistí krásný výhled a vzdušnost prostoru, a zároveň vás a vaše krásná terasová prkna dokonale ochrání před povětrnostními vlivy.

 

Jednoduché, levné a efektivní – zastínění terasy slunečníkem

Do silného větru nebo na dlouhé deštivé dny to sice není, ale i tak se zahradní slunečník vyplatí. Ochrání vás před krátkou přeháňkou a spolehlivě vás schová před slunečním žárem. V horkých letních dnech stín určitě oceníte a tedy i zastřešení v podobě obyčejného slunečníku.

 

Dřevo je skvělý materiál. Vyzkoušejte dřevěnou pergolu!

Není třeba nic montovat a dlouze architektonicky promýšlet jako u skleněného zastřešení. Pokud jste kutil, zvládnete si dřevěnou pergolu vyrobit sám a to za poměrně dobrou cenu za materiál. Postačí vám především kvalitní stavební řezivo v podobě latí, fošen a hranolů a k tomu šikovné ruce. Na výrobu pergoly doporučujeme investovat do dřeva ze severských lesů Sibiře – dřevo ze sibiřských borovic a smrků. Je pevnější a mnohem kvalitnější než to české.

 

Pergola vás sice neochrání v extrémních podmínkách, ale dobrou službu určitě udělá – ochrání vás před sluncem a částečně i deštěm.

 

Ocel a hliník jako další materiály pro zastřešení terasy

Zastřešení hliníkem je velmi lehké, stabilní a pevné. Není třeba žádné speciální údržby. Stejně tak u ocelového zastřešení terasy není potřeba údržba. Střecha je nerezová a montáž probíhá rychle a bezproblémově.

 

Vedle těchto dvou materiálů můžete na střechu terasy použít i pálené tašky, bitumenové střešní desky, plech, umělé šindele a další. Zvolený materiál se většinou odvíjí od ceny, kterou chcete za zastřešení terasy dát.

 

Jak si zastřešenou terasu ještě vylepšit?

Vsaďte na pnoucí rostliny, rákosové nebo textilní panely. Terase propůjčí přírodní vzhled a ona tak mnohem lépe zapadne do vaší zahrady. To platí především pro terasy a zastřešení z jiných materiálů, než je dřevo. To už samo o sobě je zrozeno z přírody, takže není třeba nic přikrášlovat. Nicméně s popínavými rostlinami nebo květinami v květináčích určitě nic nezkazíte, ba naopak.

 

Ať zvolíte kterýkoliv uvedený materiál a typ zastřešení terasy, ve všech případech oceníte možnost servírovat oběd na terase i čtení knížky, aniž by vám stránky otáčel vítr nebo na vás pražilo slunce. Vyplatí se ale i celostní zastřešení, tedy nejen střecha, ale i boční stěny. Tím ochráníte svůj zahradní nábytek, který bude během deštivých dnů pěkně v suchu.


▸ Pokračujte na článek Terasa u domu: jak ji postavit, zastínit a kde najít tu správnou inspiraci.


Líbí Nelíbí
Hodnocení: 4,4/5 (počet hlasů: 244)

Podbití přesahů střechy: NÁVOD 2024 + Otázky a odpovědi

Vloženo: 1. 8. 2018

Podbití střechy není jen o estetice – je klíčové pro ochranu vašeho domu. Kromě toho, že dodá domu upravený vzhled, také jej ochrání proti vlhkosti, hmyzu a přehřívání. Pojďme se podívat na všechny důvody, proč je podbití střechy tak důležité a návod, jak na to.

Číst více

Léto 2024: Jak nejlépe připravit okolí domu a zahradu?

Vloženo: 1. 8. 2018

Těšíte se na léto? My také! S příchodem teplých dnů je čas trávit co nejvíce času venku. Ale je okolí vašeho domu připraveno na novou sezónu? Dejte si osvěžující nápoj, pohodlně se usaďte a přečtěte si naše praktické tipy, jak nachystat venkovní prostor na léto. S trochou úsilí a našimi radami zahradu proměníte v ráj na zemi.

Číst více

Srovnání fasád: dřevěná vs dřevoplastová

Vloženo: 1. 8. 2018

Fasáda slouží nejen k ochraně budovy, ale také výrazně ovlivňuje její celkový vzhled. Je vizitkou každého domu. V tomto článku se zaměříme na srovnání dvou oblíbených typů obkladů: dřevěných a dřevoplastových. Který materiál je pro váš projekt ten nejlepší? Pojďme se podívat na jejich výhody a nevýhody.

Číst více