Schodový Nášlap - Buk CINK 40 x 300 x 1000 mm (AB)

Schodový Nášlap - Buk CINK 40 x 300 x 1000 mm (AB)

Popis produktu

Vážení zákazníci, čtěte prosím pozorně!

Tento schodový nášlap se standardně prodává s rovnou hranou. Pokud byste chtěli hranu zaoblit, napište to do poznámky k objednávce! Zaoblení děláme R13- viz. druhá foto. Cena za zaoblení jednoho nášlapu je 25,- kč bez DPH.

Popis produktu:

Bukové nášlapy jsou skvělou volbou pro vaše schody. Bukové dřevo je tvrdé, málo pružné a velmi pevné. Barvu má světle hnědou až narůžovělou (broskvovou). Svou tvrdostí se řadí hned za dub a jasan. Celkově tato dřevina svými vlastnostmi vůbec nezaostává za svým "konkurentem" dubem a přitom cena je znatelně nižší. Nášlapy z buku jsou odolné, vydrží velkou zátěž, jsou rezistentní vůči mechanickému poškození a sloužit budou věčně. Buk má na pohled příjemnou kresbu a zaujme i svou narůžovělou barvou.

Snad jediný mínus u buku je ten, že je méně odolný vůči vlhkosti, než dub. Nemá rád vodu a nadměrně zvýšenou vlhkost ve vzduchu. Naopak dub je vůči vodě přirozeně odolný.
Každopádně ve většině případech se není čeho obávat, protože:

  1. V běžné domácnosti vlhkost vzduchu zdaleka nedosahuje takové hodnoty, aby to mělo nějaký negativní vliv.
  2. Díky dnešním technologicky vyspělým přípravkům pro ochranu dřeva (laky, lazury, barvy atd...) je možné tento nedostatek lehce zažehnat.

Takže pokud nebudou schody ve vlhkém sklepě, nebo v exteriéru, ale budou uvnitř např. z přízemí do patra, tak je buk tou správnou volbou a můžete se spolehnout, že vydrží opravdu na věky.
Přivezen z předhoří Kavkazu, až k Vám domů!

DŘEVINA TVRDOST DLE BRINELLOVY STUPNICE
Smrk 1,6
Borovice 1,8
Modřín 2,1
Modřín Sibiřský 3
Olše 3
Třešeň 3,3
Bříza 3,7
Buk 3,8
Dub 3,9
Jasan 4,1

Kód: SCHNBC403001000BUK - CINK, Kvalita AB

Cena za ks 769,56 Kč s DPH
Cena za ks: 636,00 Kč bez DPH

Baleno po: 1ks

skladem Expedujeme ihned
Zvolte počet ks

Zeptejte se


Ohodnoťte tento produkt