Terasová Prkna Thermo Javor 25 x 120 x 1700

Kód: TERPRKTHMJVR251201700Javor ThermoWood, Kvalita A

Cena 271,00 Kč s DPH
Cena za ks: 223,97 Kč bez DPH
Cena za m2: 1100 Kč bez DPH

Litujeme, produkt již není v nabídce.

Popis produktu

Terasovky z thermo javoru se výborně hodí na terasu hned z několika důvodů. Vynikají vysokou odolností vůči vnějším vlivům, dřevokazným broukům a plísním, kteří umí dřevo nepěkně znehodnotit, a mají až trojnásobně delší životnost než běžná dřevěná plotová prkna – ve velmi dobrém stavu vydrží více než 30 let.

Thermo dřevo vzniká speciální tepelnou (a 100% ekologickou) úpravou při teplotě kolem 212 °C, díky čemuž má nejen lepší trvanlivost, ale také fyzikální i mechanické vlastnosti. I když je tedy dřevěná terasa z těchto terasových prken dlouhodobě vystavovaná vlhkosti nebo zatopena vodou, nezpuchří, a bez problému vydrží vysokou zátěž.

Javor je sám o sobě velmi tvrdé dřevo (podle Brinellovy stupnice tvrdosti se nachází kolem 62 MPa) a thermo zpracováním se jeho tvrdost ještě zvyšuje. Navíc tím javor získává krásný tmavší odstín a prkna z něj vlivem působení tepla neobsahují pryskyřici, takže se na něj snáze aplikuje ochranný nátěr.

Terasová prkna jsme schopni vám nařezat na požadované délky, ať s tím nemusíte ztrácet svůj čas.

Zajímavosti o javoru:

Ve východních kulturách, zejména ve Vietnamu a Číně, je javor považován za pomocníka při harmonizaci organismu, uklidnění či léčbě nespavosti. Má ale celou řadu dalších pozitivních vlivů na člověka a to je důvodem, proč v těchto zemích vznikají celé javorové háje, kde se lidé mohou procházet, odpočívat a meditovat za šumění listů tohoto stromu.

Když se podíváme na jeho uplatnění v exteriéru, jedná se o velmi univerzální element, který snadno sladíte s jakýmkoliv venkovním posezením i dřevěnými prvky na domě. To je dáno tím, že má javor jedno z nejsvětlejších dřev a barva jeho běle (vnější, obvykle světlejší části kmene) a jádra není příliš odlišná. Dřevo je díky tomu barevně jednotné a dřevěná terasa z javoru tak potěší všechny perfekcionisty, kteří hledají eleganci a souměrnost.

Při utržení listu nebo v předjaří po prořezávání větví roní javor bílé mléko neboli mléč, látku bohatou na cukr, tuk a bílkoviny. Jistě znáte i javorový sirup z koncentrované mízy javoru.

Olej&Dřevo - Olej na TERASY transparentní (5L)

100% přírodní složení! Prověřeno Sibiří!

4 985,20 Kč/ks s DPH
4 120,00 Kč/ks bez DPH

skladem

Prohlédnout

Zeptejte se


Ohodnoťte tento produkt